DataMan 8000 Cognex

 

Rodzina ręcznych czytników ID DataMan 8000 firmy Cognex z czujnikiem obrazu o wysokiej rozdzielczości (1280 x 1024 pikseli) posiada szereg wyjątkowych części wyposażenia, szeroką funkcjonalność, a w efekcie niezwykły zakres możliwości.

Technologia ciekłych soczewek:
To pierwszy na świecie czytnik ręczny z najnowocześniejszą technologią ciekłych soczewek. Zasada działania polega na tym, że na płyn w soczewce działa napięcie elektryczne, co powoduje sterowane odkształcenie powierzchni soczewek. Bez ruchomych układów mechanicznych - tylko w wyniku sterowania elektronicznego - następuje szybka zmiana ogniskowej, a w efekcie automatyczne ustawienie ostrości lub odległości. Niezwykle szybka, sterowana procesorem zmiana ogniskowej, powoduje wysoką uniwersalność w zastosowaniu w odległości od 0 do 250 mm. W ten sposób można odczytywać kody 2D na dużym obrazie lub długie kody kreskowe z odległości.

Modułowa konstrukcja komunikacji:
Wyjątkowe wśród czytników ręcznych są modułowe możliwości komunikacji. Dzięki łatwo i szybko wymienianym modułom złącz RS-232, USB, a w szczególności Ethernet, użytkownik może w każdej chwili dopasować urządzenie do nowych wymagań lub również później doposażyć. Opcjonalnie do dyspozycji jest również bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth.

Niezwykłe możliwości odczytu kodów 1D i 2D:
Nadzwyczajne możliwości 1DMax™ i 2DMax™, z niezwykle precyzyjnie i nadzwyczaj szybko pracującymi algorytmami przetwarzania obrazu, gwarantują i poszerzają możliwości efektywnego odczytu wszystkich powszechnych kodów. Dzięki opatentowanej technologii IDMax®, kody kreskowe dotychczas nieczytelne, ze słabym kontrastem, uszkodzone, zagięte lub zniekształcone perspektywicznie, nie stanowią już przeszkody w uzyskaniu najwyższej niezawodności odczytu cech identyfikacyjnych produktu. Gwarantuje to również wielokierunkowy odczyt kodów kreskowych, niezależnie od ich położenia i kierunku. Niezależnie od rozmiaru, jakości, metody druku lub powierzchni, na którą naniesiono kod, technologia IDMax® w każdej chwili gwarantuje prawidłowy odczyt wszystkich rodzajów kodów nawet w przypadku niekorzystnych warunków oświetleniowych.

Dzięki wbudowanemu opatentowanemu oświetleniu UltraLight® czytnik 8500 dysponuje korzyściami trzech rodzajów oświetlenia. Oświetlenie dające ciemne pole jest ważne dla kodów 2D DPM (direct part mark), wykonanych drukiem igłowym lub laserem. Również wbudowane boczne oświetlenie dające jasne pole i oświetlenie rozproszone umożliwia pewny odczyt kodów na powierzchniach wykrzywionych i silnie odbijających światło.

 

 

• Czytnik DataMan 8100 jest wyposażony w zintegrowany układ jasnego
oświetlania pola, idealny do zastosowań wymagających najwyższych
parametrów w przypadku prawidłowo nadrukowanych kodów 1-D i 2-D, jak również dobrze oznakowanych kodów DPM.

 

 

 

• Czytnik DataMan 8500 jest wyposażony w opatentowaną przez Cognex
technologię UltraLight dla kodów DPM, wymagających zaawansowanych
możliwości oświetlenia w celu odczytu najtrudniejszych kodów. 

 

 

 

 

www.cognex.com