In-Sight® Micro 8000 Cognex

 

Kompaktowe, samodzielne systemy wizyjne In-Sight® 8000 dostarczają dane z szybkością komputera bez potrzeby podpięcia kamer do PC. Urządzenia In-Sight Micro 8000 stanowią tym samym najmniejszy samodzielny system wizyjny na świecie o rozdzielczości pięciu megapikseli.
Kamery mają ten sam format jak tradycyjne kamery GigE Vision. Wspierają przy tym technologię Power-over-Ethernet, minimalizując okablowanie i pozwalając na ich montaż w trudno dostępnych przestrzeniach maszyn. Ich rozmiary to zaledwie 31 x 31 x 63 mm.
Działają w oparciu o oprogramowanie Cognex PatMax Redline, dopasowując wzorzec za pomocą systemu In-Sight Explorer. Korzystają również z innych narzędzi wizyjnych In-Sight, do obsługi których niezbędny był dotychczas komputer.
W związku z ciągle przyspieszającymi liniami produkcyjnymi klienci coraz częściej wymagają kompaktowych i łatwych w integracji systemów wizyjnych. Kamery Cognexa zdają się doskonale wpisywać w ten trend.

Najważniejsze cechy serii In-Sight 8000:
Modele In-Sight® 8000 stanowią nową generację In-Sight Micro i oferują rozdzielczości VGA, 1.3 Mpx, 2 Mpx oraz 5 Mpx. Wszystkie modele mają ten sam standard obudowy jak In-Sight Micro, jednak posiadają zdecydowanie lepsze parametry, szybsze czas akwizycji oraz posiadają najbardziej zaawansowane narzędzia, takie jak PatMax RedLine™ oraz możliwość dodawania skryptów JavaScript. Wydajność narzędzi wizyjnych w In-Sight 8000 jest taka sama jak w systemach PC, ale w standardzie kamery inteligentnej!

Podobnie jak w serii In-Sight Micro, nowe modele In-Sight 8000 posiadają:
• Złącze ethernetowe M12
• Zasilanie w standardzie Power over Ethernet (PoE)
• 2 szybkie wyjścia
• 1 szybkie wejście
• Brak wbudowanego oświetlenia
• Zawiera wszystkie przemysłowe protokoły komunikacyjne (oparte na Ethernecie)

 

In-Sight® Micro 8000 Cognex

Datasheet_In-Sight_8000_EN.pdf