System wizyjny

Firma Inżynierska Tadeusz Wędzony jest integratorem szerokiej gamy urządzeń wizyjnych,  wyprodukowanych przez firmy Cognex oraz Omron, które służą do bezdotykowego badania obiektów. Oferują one możliwości sprawdzania poprawności nadruków, kształtów obiektów, ich położenia czy czytanie znaków ASCII (OCR). Umożliwiają także dokonywanie skomplikowanych pomiarów charakterystycznych części obiektów.


W ofercie firmy Cognex znajdziemy: proste ale wydajne czujniki wizyjne Checker , małe i szybkie systemy wizyjne jak In-Sight Micro oraz odporne na trudne warunki In-Sight serii 5000 i 7000. W ofercie posiadamy również czytniki kodów DataMan 100 i DataMan 700, które rozpoznają kody kreskowe i 2D - także naniesione bezpośrednio na materiał (DPM - Direct Part Marking).

www.cognex.com

system wizyjny Cognex

system wizyjny Cognex

 


Firma Omron oferuje pełny zakres systemów wizyjnych, które rozwiązują problemy kontroli i inspekcji jakości. Oferowane produkty, od czujników wizyjnych do konkretnych zastosowań po komputerowe systemy wizyjne, łączy wspólna cecha konstrukcyjna: prostota. Wbudowane monitory i ekrany dotykowe są wygodne w użyciu i nie wymagają podczas konfiguracji dodatkowego komputera, a przy tym natychmiast i bezzwłocznie wyświetlają wyniki.
Co więcej, użytkownicy unikają złożonych i skomplikowanych aplikacji wizyjnych dzięki intuicyjnemu prowadzeniu użytkownika, które przeprowadza ich przez cały proces bez konieczności posiadania wiedzy specjalistycznej z dziedziny oświetlenia, optyki, filtrów itp.

Koncepcja oferowanej platformy produktów firmy Omron z regulatorami i kamerami umożliwia łatwy i elastyczny wybór konfiguracji do danego zastosowania. Można wybrać łatwy w obsłudze czujnik wizyjny FQ o prostej procedurze uczenia. Nowe czujniki ZFX o średnim zasięgu mogą być wykorzystywane w zaawansowanych zastosowaniach wymagających takich funkcji, jak wykonywanie wielu kontroli, korekta położenia, inteligentne filtrowanie obrazu i komunikacja przez sieć Ethernet. W przypadku jeszcze bardziej wymagających zastosowań dostępne są zaawansowane rozwiązania Xpectia, które łączą zalety kompaktowego systemu z elastycznością platformy PC.

 

  system wizjny Omron